Jak se k nám dostanete

UPOZORNĚNÍ PRO ŘIDIČE

Některé navigace vás uprostřed vesnice Hrádek navedou doleva do slepé uličky. Na konci této ulice je zavřená závora a není, kde se s autem (natož autobusem) otočit! Proto se na křižovatce ve vesnici držte cedule s nápisem "Hrádek u Nechanic - GOLF" a jeďte vpravo, do kopečka kolem rybníčku, kostela a dále. Tato silnice vás naopak dovede k centrálnímu parkovišti, přímo naproti hlavnímu vstupu do parku.

  1. Na křižovatce v obci Hrádek se držte na hlavní silnici směrem ke kostelu sv. Jiří. Zanedlouho dorazíte na centrální zámecké parkoviště.
  2. Soukromá cesta: Některé GPS vás vedou po cestě vedlejší, která vás dovede k zákazu vjezdu. Otáčení je zde obtížné a proto doporučujeme, abyste z hlavní silnice nesjížděli.
  3. Přikládáme mapu pro lepší orientaci. Modrá cesta je ta doporučená, červené se raději vyhněte. Děkujeme za pochopení.

Přijet k nám můžete:

AUTEM

Od Prahy je zámek vzdálen 100 km východně při dálnici D11 na Hradec Králové (exit 76), z Hradce Králové 15 km západně směrem na Nechanice a Nový Bydžov (Hradec Králové → Stěžery → Těchlovice → Radíkovice → Hrádek → SZ Hrádek u Nechanic). Důležité upozornění: Parkování je možné pouze na centrálním zámeckém parkovišti. Nevhodně zaparkovaný automobil (např. v lese nebo na louce) může být odtažen. Výjimku tvoří OZP.

AUTOBUSEM

Přímé autobusové spojení na zámek je z Hradce Králové (terminál HD) linkou směr Myštěves (Nový Bydžov), zastávka ,,Hrádek,,zámek". 

Jízdní řád linky IREDO 105 (pdf) - platí od 10. 12. 2023 do 14. 12. 2024.

Další možností dopravy autobusem je hlavní autobusovou linkou Hradec Králové - Nový Bydžov do Nechanic a z Nechanic dále na zámek 3 km pěšky po zelené turistické trase.

VLAKEM

Nejbližší vlakové zastávky jsou Lhota pod Libčany na trati Chlumec n. Cidlinou - Hradec Králové (8,5 km) a Dlouhé Dvory na trati Hradec Králové - Jičín (8 km). 

NA KOLE

Kolem zámku vedou následující cyklotrasy:

  • cyklotrasa č. 4200 Pardubice - Hrádek, zámek
  • cyklotrasa č. 181 Obora - Stěžery
  • cyklotrasa č. 144 Hlušice - Hrádek u Nechanic
  • cyklotrasa č. 4270 Hustiřany - Hrádek, zámek ("Hankova cesta").

GPS souřadnice: 50°13'24.555"N, 15°40'1.715"E

→Cyklomapa okolí Hradce Králové (pdf)

PĚŠKY

Zámek Hrádek u Nechanic najdete na pěší mapě KČT č. 24.  Kolem zámku vede pro pěší zelená a červená turistická trasa.

→Plánovač tras KČT 

→Ze Všestar na Hrádek u Nechanic  (www.hkregion.cz)


 

Parkoviště

Parkoviště je od vstupu do zámku vzdáleno asi 200 metrů, přímo naproti hlavní bráně do zámeckého parku.

Ceník (2023)

autobus - 100 Kč,-
osobní auto - 60 Kč,-
moto, kolo - zdarma