Svatební obřady na zámku Hrádek u Nechanic 

 Plánujete svatbu a hledáte romantické místo pro uzavření sňatku? Zámek Hrádek u Nechanic vám nabízí k uspořádání svatebního obřadu Rytířský sál, Zlatý sál nebo venkovní obřad. Církevní svatební obřady je možné uzavřít v Kapli sv. Anny  

 

Rytířský sál 

Svatební obřady na zámku Hrádek u Nechanic v roce 2020 můžete uzavřít v následujících prostorech:

Rytířský sál  kapacita 30 osob, 10 míst k sezení
Zlatý sál         kapacita 60 osob, 10 míst k sezení 
Kaple sv. Anny     kapacita 30 osob, 20 míst k sezení - pouze církevní obřady
venkovní obřad     kapacita 80 osob, 10 míst k sezení 

Církevní svatební obřady v kapli sv. Anny jsou možné po dohodě se správou zámku.

Kaple sv. Anny

Termíny svatebních obřadů pro rok 2020:

   
Květen 22. a 23. května 2020
Červen 19. a 20. června 2020
Červenec 24. a 25. července 2020
Srpen 7. a 8. srpna 2020
Září 11. a 12. září 2020
   

 Svatební termíny 2020 na Úřední desce MěÚ Nechanice (pdf)

Termíny se oficiálně objednávají na matrice, a to od ledna 2020. V lednu telefonicky zkontaktujte paní matrikářku, Romanu Prášilovou, na telefonním čísle 498 773 813. S paní matrikářkou se následně domluvíte na dalším postupu. 

 

 CENY za pronájem

Cenové výměry pro rok 2020

Rytířský sál 6.000 Kč  

Zlatý sál 12.000 Kč

venkovní obřad 6.000 Kč

Kaple sv. Anny 6.000 Kč

(ceny jsou uvedené včetně DPH)

Správní poplatek (MěÚ Nechanice) 1.000 Kč
Režijní náhrada (MěÚ Nechanice) 1.500 Kč

V případě, že alespoň jeden ze snoubenců má trvalý pobyt ve správním obvodu místního matričního úřadu v Nechanicích, je cena nájemného o 1.000 Kč nižší.

NEPŘEHLÉDNĚTE!

21. 6. 2020 SVATEBNÍ DEN NA HRÁDKU - prezentace

Pokud plánujete svatbu na zámku, přijeďte k nám na Hrádek na prezentační svatební den. Projděte si interiéry zámku se svatební konzultantkou a prohlédněte si svatební prostory, které právě v neděli 21. června 2020 ozdobí svatební šaty i květinová výzdoba. 

venkovní obřad - Jižní terasa zámku

venkovní obřad - Jižní terasa zámku, pohled shora (zde bez svatební úpravy)

INFORMACE A POKYNY PRO  SVATEBČANY

Svatební obřady se konají v daných termínech od května do září. Místa svatebních obřadů - Rytířský sál, Zlatý sálkaple sv. Anny (pouze církevní obřad), venkovní obřad. Termíny svatebních obřadů jsou z provozních důvodů zámku a časových důvodů matriky dané a neměnné. Ohledně rezervace svatebních termínů kontaktujte nejdříve matriku Městského úřadu v Nechanicích (paní Romana Prášilová) na tel. čísle +420 498 773 813. Dalším krokem je zaplacení krátkodobého nájemného. Nájemné se platí hotově na správě zámku od pondělí do pátku od 8:00 do 15:00 hodin. Datum platby si prosím domluvte se správou zámku v dostatečném předstihu.

Za uskutečnění svatebního obřadu se na základě uzavřené smlouvy platí Národnímu památkovému ústavu krátkodobé nájemné (ceny za pronájem viz výše). Pro další jednání na matrice v Nechanicích musí být zaplacení nájemného prokazatelně doloženo. V nájmu je zahrnut agenturní poplatek za fotografování, filmování a za standardní květinovou výzdobu. Fotografa zámek nezajišťuje. Fotografování novomanželů v zámku pouze v Rytířském a ve Zlatém sále, za přítomnosti pověřeného pracovníka správy zámku.

Hudební doprovod svatebního obřadu je daný a tvoří ho speciální nahrávka slavnostní hudby (Händel - Hudba k ohňostroji). Hudba je reprodukována z přehrávače CD. O jiném hudebním doprovodu je nutné se domluvit se správou zámku předem a popřípadě je nutné udělat i zvukovou zkoušku! Ubytování svatebčanů v zámeckém areálu není možné.

Svatební obřady probíhají za plného návštěvního provozu. Snoubenci i svatebčani jsou tím pádem povinni brát ohled na ostatní návštěvníky areálu a hráče golfu, dodržovat podmínky ohledně parkování vozidel, návštěvní řád památky a obecně závazné předpisy. 

Zlatý sálDÁLE NABÍZÍME:

V roce 2020 zájemcům opět nabízíme možnost svatebních konzultací přímo na zámku a poradenské služby svatební koordinátorky, paní Jeannette Fanderlíkové. Ve spolupráci s paní Fanderlíkovou na zámku také pořádáme 24. 5. 2020 prezentační Svatební den.

Kontakt: Jeannette Fanderlíková, +420 606 171 434svatebnicentrum@seznam.cz.

Spolupracujeme dále se Zámeckým cateringem, který má v nabídce varianty party stanů a svatebního cateringu, a se kterým se lze domluvit také na občerstvení před obřadem:
 
 
"Nabízíme našim svatebčanům party stan, který je v případě zájmu umístěn na nádvoří.
Restaurace je vybavena mobiliářem, podlahou a stropním baldachýnem. V případě nepříznivého počasí je možnost vytápění. Restaurace Vám nabízí slavnostní oběd, odpolední grilování a večerní raut, kávu značky Lavazza a krásný výhled na zámek. Cenová nabídka a více fotografií na vyžádání."
 
Kontakt: Jan Pošík, +420 601 301 601, info@zamecky-catering.cz.