Informace pro handicapované návštěvníky (vozíčkáře)

Z důvodu snazšího přístupu k zámku můžete zaparkovat svoje vozidlo na parkovišti pro návštěvy a zaměstnance zámku, které se nachází po projetí přístupové aleje vpravo před bránou do nádvoří zámku a je zdarma (parkovací průkaz OZP). 

Bezbariérový je I. návštěvní okruh Lesk a sláva Harrachů a lze absolvovat po domluvě s paní pokladní zcela bez problémů; vstup do zámku je bočním vchodem a po absolvování prohlídky zámku se tímto vchodem opět vyjede.

Bezbariérové jsou také sezónní akce Vánoce na Hrádku a Velikonoce na Hrádku, které jsou přístupné na trase I. návštěvního okruhu. 

Ostatní prohlídkové okruhy (Osobní život šlechty, Od sklepů po věž, Hostinské pokoje) nejsou pro bezbariérovou prohlídku vhodné. Nachází se na nich množství schodů, zúžených prostor, atp. Za tuto skutečnost se omlouváme, ale je dána dispozicí historické budovy.

Veřejné toalety, které jsou umístěny na nádvoří zámku, jsou volně přístupné i pro handicapované. Jedna toaleta je standardně vybavena pro vozíčkáře. Klíč od této toalety je u paní pokladní v prodejně suvenýrů (popřípadě v pokladně zámku).

Zámecký park je pro vozíčkáře volně přístupný.