Medové slavnosti na Hrádku u Nechanic

Přednáška

Vážení návštěvníci,

zveme Vás na první ročník Medových slavnostní. 

Níže máte informace o akci přímo od pořadatelů:

Dobrý den,

 
dne 1.7.2017 se budou konat na zámku Hrádku u Nechanic Medové slavnosti, akce je určena především pro rodiče s dětmi. Je pro Vás připraven zábavný a poučný program na kterém se dozvíte jak chutná pravý Český med  a získáte více informací ze života včelí rodiny. 
 
Informace Vám netradiční formou předají odborníci ve včelařské problematice. Co nás na životě včel zajímá a proč jsou tak důležité ? To vše se dozvíte z připravovaných přednášek: Kdo tvoří včelí rodinu, Včelí obydlí, Druhy medu a proč právě Pastový med, Včelí produkty a Apiterapie a další zajímavé informace.
 
Součástí včelařského stanu bude také včelařská expozice. Nezapomene ani na význam včel z hlediska opylovaní a také význam našich lesů, kde si Vaše děti i Vy bude moc tvůrčím způsobem vyzkoušet exponáty se sdružení vlastníků a správců lesních majetků ČR - PEFC. Pro Vaše děti a zábavu pro ně se také postará tvůrčí Atelier Petrlenka a Mateřská škola Sedlice, které s Vámi vytvoří různé předměty na téma včela a její svět a také Bez medu to nejde! 
 
Přivítáme Vás medovou snídaní a taky nebudou chybět speciality z medu jakou jsou kuřátka na medu a medová zmrzlina. Dále se můžete těšit na regionální speciality a ukázky řemeslné výroby. Pro ďeti jsou připraveny ukázky králičího hopu a psí agility. Rodiče si můžou pochutnat na Medovým pivu a vyzkoušet si základy golfu. O zábavu se postará hudební skupina Kantoři a Bohemian Bards. Během akce probíhat soutěž o nejlepší med a medovinu, kde můžete získat zajímavé ceny a pro děti je připravené Kolo štěstí. 
 
 
Akci plně podporuje Okresní organizace Hradec Králové, pod kterou patří naše včelařská organizace Nechanice + 6 dalších včelařských organizací. Nad akcí převzal záštitu ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr životního prostředí Richard Brabec. Akce se taký zúčastní a je plně podporována Českým svazem včelařů paní předsedkyní Machovou a zástupci Královéhradeckého kraje. 
 
Těšíme se na Vás,